بررسی نسخه NET Framework. در ویندوز ۱۰
تاریخ انتشار:۱۳:۲۲ ۱۴۰۰/۴/۱۶

بررسی نسخه NET Framework. در ویندوز ۱۰


برای پیداکردن نسخه NET Framework. نصب‌شده روی ویندوز ۱۰، می‌توانید از دستور PowerShell استفاده یا ازطریق فایل اکسپلورر آن را جست‌وجو کنید.
کاربران می‌توانند چندین نسخه از NET Framework. را در رایانه‌هایشان نصب و اجرا کنند. دلایل زیادی وجود دارد که شما را به دانستن نسخه NET Framework. ویندوز ملزم می‌کند. در این مطلب آرین تاپ لرن، قصد داریم دو روش برای پیدا‌کردن نسخه NET Framework. در ویندوز ۱۰ را توضیح دهیم.


مشاهده نسخه NET Framework. با استفاده از دستور PowerShell 


روشی سریع و آسان برای یافتن نسخه NET Framework. در ویندوز ۱۰ استفاده از دستور PowerShell است. با اجرای این دستور، می‌توانید تمام نسخه‌های فریم‌ورک نصب‌شده روی کامپیوترتان را مشاهده کنید. برای استفاده از این دستور، ابتدا باید PowerShell را اجرا کنید. برای این کار منو استارت را باز و Windows PowerShell را جست‌وجو و سپس روی آن کلیک کنید.مشاهده نسخه NET Framework. با استفاده از یک دستور PowerShell در پنجره PowerShell، عبارت زیر را وارد کنید و سپس اینتر را بزنید:Get-ChildItem 'HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP' -Recurse | Get-ItemProperty -Name version -EA 0 | Where { $_.PSChildName - Match '^(?!S)\p{L}'} | Select PSChildName, version

مشاهده نسخه NET Framework. با استفاده از یک دستور PowerShell با این کار، PowerShell فهرستی از نسخه‌های NET Framework. نصب‌شده روی سیستمتان را نمایش می‌دهد. در این فهرست، بالاترین عدد آخرین نسخه فریم ورک موجود در رایانه شما است.مشاهده نسخه NET Framework. با استفاده از یک دستور PowerShell پس از مشاهده نسخه‌های NET Framework. نصب‌شده، می‌توانید پنجره PowerShell را ببندید.


مشاهده نسخه NET Framework. در فایل اکسپلورر


روش دیگر برای مشاهده نسخه‌ NET Framework. در ویندوز ۱۰ استفاده از فایل اکسپلورر است. برای این کار، باید به پوشه  C:\Windows\Microsoft.NET\Framework بروید.


برای بازکردن سریع پوشه Framework در فایل اکسپلورر، ابتدا باید Run را با فشردن هم‌زمان دکمه‌های میان‌بر Windows+R اجرا کنید. در کادر Run، مسیر زیر را وارد کنید و اینتر بزنید. دقت کنید اگر ویندوز ۱۰ را در درایو دیگری غیر از درایو C نصب کرده‌اید، باید در مسیر زیر حرف C را با حرف درایو نصب ویندوز جایگزین کنید. C:\Windows\Microsoft.NET\Framework 

مشاهده نسخه NET Framework. در فایل اکسپلورردر پنجره Framework، پوشه‌ای را پیدا کنید که بالاترین شماره نسخه را نشان می‌دهد. برای بازکردن این پوشه، دو مرتبه روی آن کلیک کنید. در تصویر زیر، بالاترین شماره پوشه v4.0.30319 است که ما روی آن دو بار کلیک کردیم.


همان‌طورکه اشاره کردیم، کامپیوتر می‌تواند چندین نسخه NET Framework. نصب‌شده داشته باشد؛ پس پوشه‌های دیگر در اینجا نمایانگر نسخه‌های مختلف NET Framework. در کامپیوتر هستند.مشاهده نسخه NET Framework. در فایل اکسپلورردر پوشه بازشده، Accessibility.dll را جست‌وجو کنید.مشاهده نسخه NET Framework. در فایل اکسپلوررروی Accessibility.dll راست‌کلیک و گزینه Properties را انتخاب کنید.مشاهده نسخه NET Framework. در فایل اکسپلورراز قسمت بالای پنجره Properties، روی تب Details کلیک کنید.مشاهده نسخه NET Framework. در فایل اکسپلوررتب Details اطلاعات مختلفی درباره فایل انتخاب‌شده نشان می‌دهد. در اینجا، باید به‌دنبال مقدار عددی بگردید که کنار  Product version قرار دارد؛ زیرا این مقدار جدیدترین نسخه NET Framework. نصب‌شده روی ویندوزتان است. همان‌طورکه می‌بینید، در تصویر زیر این مقدار 4.8.4084.0 است.مشاهده نسخه NET Framework. در فایل اکسپلوررپس از بررسی نسخه NET Framework. نصب‌شده روی ویندوز، می‌توانید این پنجره را ببندید.منبع:zoomit


نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 71400